Чим корисні контактні лінзи

Ваше здоров'я / Новини
1 142
0
Чим корисні контактні лінзи

Дія лінз нагадує роботу зубних брекетів.

Короткозорих дітей все більше і більше. З віком цей дефект зору не проходить, а тільки посилюється.

Однак з короткозорістю в дитинстві можна боротися за допомогою ортокератологічних лінз. Кілька недавніх досліджень доводять їх ефективність.

При короткозорості людина погано бачить предмети, розташовані вдалині. Це відбувається тому, що очне яблуко занадто довге, і зображення, що потрапляє в око через зіницю, фокусується не на сітківці на дальній стінці ока, а трохи не доходячи до неї. Око подовжується частково за рахунок зміни форми рогівки - прозорої оболонки, що покриває зіницю і райдужку.

Ортокератологія - технологія, яка дозволяє виправити форму рогівки, або, принаймні, уповільнювати її подальшу деформацію. Ортокератологічні лінзи, виготовлені за індивідуальними параметрами пацієнта, надягають ввечері перед сном.

Поки людина спить, лінзи стримують зміна форми рогівки і подовження очей. Їх дія чимось нагадує роботу зубних брекетів.

Це в теорії. А на практиці? Судячи за даними багатьох статей, зібраних медиками з Китаю в єдиний огляд, ортокератологічні лінзи дійсно уповільнюють розвиток міопії.

Мета-аналіз 7 досліджень, що включають інформацію про 435 дітей і підлітків у віці від 6 до 16 років, виявив: у короткозорих дітей, які використовували ортокератологічні лінзи протягом двох років, довжина очного яблука була в середньому на чверть міліметра коротшою, ніж у короткозорих однолітків, які не користувалися лінзами.

Різниця може здатися незначною, але статистично значимою.

Виходить, лінзи такого типу має сенс застосовувати - зрозуміло, після консультації з офтальмологом.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
File engine/modules/daynews2.php not found.


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.