DataLife Engine > Новини Чернівців > «Столик з видом на Кремль»: до Чернівців завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі

«Столик з видом на Кремль»: до Чернівців завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі

«Столик з видом на Кремль»: до Чернівців завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі

У середу, 28 травня о 18:30 у Літературному целанівському центрі (вул. Кобилянської, 51) відбудеться презентація книжки польського репортера та воєнного кореспондента Павела Решки "Столик з видом на Кремль" за участю автора та модератора заходу Олександра Бойченка.

По це повідомляють організатори заходи.

{reklama}

"Столик…" – незвична й надзвичайно талановита книжка. Сумна, іронічна й чесна. Це щоденник дорослішання. Павел Решка переконує, що "Столик…" – не репортаж, хоча й описує реальні події й реальних людей. Водночас перекладач книжки Олександр Бойченко вважає, що це автобіографічний роман із кільцевою композицією, цілим арсеналом художніх приймання і величезною кількістю прямих та зашифрованих цитат.

Якби Бальзак не назвав колись один зі своїх романів "Утрачені ілюзії", то тепер так міг би назвати свою книжку Павел Решка. Логіка його роману – це рух від зачарування до розчарування, від "здавалося" до "виявилося". Здавалося, що Росія може стати нормальною демократичною країною. Здавалося, що в Росії є опозиція. Здавалося, що російська культура – велика і гуманістична. Виявилося, що все це – ілюзії, які розсипаються на порох. Росія загалом – це дикість, руйнування і смерть.



"Насправді, – уточнює Олександр Бойченко, – у Павела Решки ніколи не було ілюзій щодо російської влади й навіть щодо російського народу, руками якого ця влада століттями винищувала все, до чого могла дотягнутися. Про давніші російські злочини Решка багато читав, на новітні вдосталь надивився в Чечні й Грузії. Та все ж він ще деякий час покладав несміливі надії на "ліберальну інтелігенцію", з представниками якої встиг потоваришувати за роки роботи кореспондентом у Москві. 2014 рік ці надії похитнув, 2022-й остаточно їх поховав. У Бучі, Бородянці й Ірпені Росія, на думку Павела, скоїла самогубство і сама себе запакувала у чорний поліетиленовий мішок. Ось про це він і написав у своїй художньо-репортажній книжці. Чи потрібна вона в Україні? Гадаю, потрібна, бо вона і про нас, і про нашого ворога, який – попри своє духовне самогубство – продовжує вбивати нас фізично. Щоб ефективно йому протистояти, цього ворога треба добре розуміти. Павел Решка пізнав його зсередини й тепер майстерно ділиться своїм знанням із читачами".

Книжка вийшла друком українською у видавництві "Човен" за підтримки Польського Інституту у Києві.

Павел Решка – репортер, розслідувач, воєнний кореспондент, один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі. Автор багатьох репортажних книжок та книжок-розслідувань, найвідоміші з яких – "Місце після імперії", "Моя війна" "Далеко від Вавелю", "Далеко від любові", "Жадібність.

Як великі компанії ошукують нас", "Чорні люди", "Малі боги. Про бездушність польських лікарів", "Малі боги 2. Як помирають поляки". Працював у Rzeczpospolita, Dziennik, Tygodnik Powszechny, Newsweek Polska. Від 2019 року – журналіст тижневика Polityka. Лауреат Премії ім.

Даріуша Фікуса (2005). Тричі (2010, 2018, 2022) лауреат престижної премії Radio ZET ім. Анджея Войцеховського, втретє – за цикл репортажів про війну Росії проти України. Лауреат спеціальної відзнаки Радіо ZET "Журналіст десятиліття" (2019). Багаторазовий переможець конкурсу Grand Press.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад