DataLife Engine > Новини Чернівців / топ новини > Про штраф за проїзд дізналася через два роки: пенсіонерка з Чернівців виграла суд у ЧТУ

Про штраф за проїзд дізналася через два роки: пенсіонерка з Чернівців виграла суд у ЧТУ

Про штраф за проїзд дізналася через два роки: пенсіонерка з Чернівців виграла суд у ЧТУ


Пенсіонерка Галина Кузів виграла суд у Чернівецького тролейбусного управління. 66-річна жінка вважала, що її незаконно оштрафували.

Вона розповідає, що про свій штраф дізналася аж через два роки після того, як його виписали, і зовсім випадково, йдеться у публікації "МБ".

{reklama}

"Ввечері 17 березня цього року я відкриваю телефон і бачу, що всі мої банківські картки заблоковані. Спочатку я подумала, що це якійсь збій у банку і планувала наступного дня піти це з’ясувати. Та чоловік порадив подивитися в "Дію". Виявляється, на мене відкрито чотири постанови: про відкриття виконавчого провадження, застосування штрафу, стягнення боргу та арешт коштів. Я не розуміла, за що це зробили. Згодом син знайшов, що на мене склали постанову про безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Мені треба було сплатити 846 гривень. Це стало несподіванкою для мене. Відкриваю постанову і бачу, що мене за безкоштовний проїзд оштрафували ще четвертого липня 2023 року... Спочатку це був штраф на 280 гривень. Та, оскільки я не сплатила одразу, штраф зріс до 560 гривень, а інша сума — це оплата виконавчій службі. Син сказав, що краще сплатити ці гроші і не морочити собі голову. Та я вирішила все з’ясувати", – згадує пані Галина.

Галина Кузів досі не може зрозуміти, як постанова з’явилася через два роки, адже є термін давності таких постанов.

Жінка звернулася у "Безоплатну правову допомогу". І хоч юристи одразу попередили: гарантій немає, що справу виграють, пані Галина не відступила.

"Якби я справді їхала десь безкоштовно, то я б цю суму сплатила. Але я точно знаю: такого не було. Я законослухняна людина і не було жодного випадку, коли не оплатила проїзд. Ще коли були кондуктори, пропонувала оплатити за проїзд у тролейбусі, бо забула пенсійне посвідчення. Коли запровадили онлайн-оплату, я отримала транспортну пільгову картку і завжди її використовувала. Аж раптом штраф, про який я нічого не знала. Тому була налаштована йти до суду. Мені довелося трохи побігати по різні документи, але справу розпочала", – каже жінка.

Допомагала в цій справі жінці адвокатка "Безоплатної правової допомоги" Яна Кодрян.

"Я дуже вдячна адвокатці Яні Кодрян. Вона подала звернення до ЧТУ, яке за даними моєї персональної пільгової картки надало інформацію, яким транспортом я користувалася того дня. І лише після цього я згадала, що і як було. Я була поблизу "Формаркету". Приїхала тролейбусом, а коли поверталася, побачила автобус № 5. Вирішила сісти в нього. Почала прикладати до валідатора картку, але він не спрацьовував. Тоді мені пасажири сказали, що це не пільговий автобус. У цей час в транспорт зайшли два контролери. Вони почали вимагати, щоб я сплатила штраф. Двері автобуса зачинилися, але я пішла на передні двері просити водія, щоб їх відчинив. Так збіглося, що до автобуса підбігла жінка. Водій відчинив двері, і я вийшла одразу на зупинці. Тобто в автобусі я не їхала, але водночас мене оштрафували... Жодного документа не оформлювали, я нічого не підписувала. У документах, де розписано мій маршрут, вказано, що о 10.17 я зайшла в маршрутку, а о 10.24 на мене вже склади постанову. Виходить, що контролери навіть не дають змоги сплатити за проїзд, бо вже через вісім хвилин виписали штраф. Жодних повідомлень про штраф чи про відкриття виконавчого провадження я теж не отримувала. Можливо, тому, що в постанові вказана неправильна адреса", – провадить пані Галина.

Жінка показує постанову і запевняє, що там вказана не її адреса. Вважає, що паспортні дані взяли з бази, адже коли пасажири оформлюють пільгові картки, подають усі ці дані.

Судове засідання в цій справі в Шевченківському суді кілька разів переносили. Зрештою, воно відбулося першого травня. Сплатила судовий збір 606 гривень.

У суді адвокатка вимагала показати ЧТУ відео з камер контролерів, де було б зафіксовано, що пасажирка їхала без оплати і на неї склали протокол про адміністративне правопорушення. Цього доказу ЧТУ надати не змогло. Представниця тролейбусного управління пояснила, що це було давно, а зберігати такий обсяг інформації ЧТУ не має змоги, тож відео немає.

На скаргу пані Галини, що незаконно використали її паспортні дані і сфальсифікували постанову, представниця ЧТУ заявила, що це неможливо зробити, а постанову склали законно.

"Коли суд відбувся, я зрозуміла, що вчинила правильно. Бо доказів у ЧТУ не було, і саме це, певно, вплинуло на рішення суду", – вважає Галина Кузів.

Суд оголосив рішення скасувати постанову, яку виніс інспектор комунального підприємства "Чернівецьке тролейбусне управління" про адмінправопорушення. Тепер пенсіонерка хоче подати позов до суду щодо відшкодування моральної шкоди.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram





Повернутися назад