DataLife Engine > Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес / гаряча тема / фоторепортаж > Історія 73-річної буковинки, яка все життя займається вишивкою

Історія 73-річної буковинки, яка все життя займається вишивкою

Історія 73-річної буковинки, яка все життя займається вишивкою

Марії КЛИМ цьогоріч виповниться 74 роки. Вона проживає у селі Виженка. Все життя займається художньою вишивкою. Жінка володіє різноманітними техніками: від хрестика до низинки, композиція якої створюється з вивороту.

До редакції "МБ" жінка привезла декілька своїх робіт та фото з виставок.

{reklama}

"Ця справа є моєю розрадою"

Пані Марія – заслужена майстриня народної творчості України та входить до Національної спілки майстрів народного мистецтва. Її роботи зберігають у багатьох музеях, вони поповнюють приватні колекції за кордоном. Марія Іванівна брала участь у Міжнародному фестивалі фольклору, що відбувався у Києві. Тут же, у виставковому центрі, експонували рушники її авторства.

"Вишиваю з дитинства. Мене мати навчила. Відтоді ця справа є моєю розрадою. Зараз приділяю творчості набагато менше часу, ніж колись, тому що здоров’я вже не те. Але голку і нитку з рук не випускаю", – каже Марія Іванівна.

Перебираючи гору фото, жінка звертає увагу на світлину, зроблену декілька років тому перед Великоднем. Тут зображена одна з перших виставок її робіт. Майстриня згадує: "Спершу свої роботи експонувала у місцевому клубі, потім почала надсилати до чернівецьких музеїв".







"У 1981 році я поїхала до Києва на виставку, яка тривала аж чотири дні. А рівно через місяць мені надали звання заслуженої майстрині народної творчості України. Про це дізналася з радіо", – сміючись, розповідає жінка.

Показуючи на розкладені на столі полотна, пані Марія каже:

"Кожен мій рушник має свою назву. Наприклад, цей називається "Смерекова хата", а біля нього – "Батьківський поріг".

Перетворила дім на музей для туристів

До виходу на пенсію Марія Іванівна працювала у колгоспі та музичній школі.

Деякий час майстриня навіть вела гурток для дітей.



"Я давала дітям завдання, і ми разом вишивали. Навіть оцінки ставила. Учні вже виросли, а дехто вже й дітей має. Проте пам’ятають і при зустрічі щоразу згадують наші уроки", – пригадує майстриня.

За роки кропіткої праці й любові до вишивки дім майстрині перетворився на музей для туристів.

Пані Марія навіть завела блокнот, у якому відвідувачі пишуть свої відгуки. Тут можна побачити подяки від мандрівників із Києва, Херсона, Львова, Донецька.

"Раніше туристів було більше, а зараз я не кожного впускаю. Хіба що хтось зі знайомих попросить", – зазначає жінка.







Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад