DataLife Engine > Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес / фоторепортаж / гаряча тема > Чому варто відвідати музей Івасюка у Чернівцях

Чому варто відвідати музей Івасюка у Чернівцях

Чому варто відвідати музей Івасюка у Чернівцях

Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка розташований у квартирі, де з 1971 по 1995 рік мешкала родина Івасюків. Знайти його можна за адресою вул. І. Дзюби 40/1.

Сьогодні виповнюється 76 років з дня народження культового композитора та музиканта. З цієї нагоди "МБ" розповість чому варто відвідати музей та що там можна побачити.

{reklama}

Батьком Володимира Івасюка був відомий буковинський письменник Михайло Івасюк. Перша кімната – його кабінет. На стінах безліч фотографій, грамоти румунською мовою, робочий стіл та найголовніше – велика шафа з сотнями книг. Серед них особливою є "Червоні троянди". За гонорар з її продажу Михайло зміг придбати фортепіано для сина.




Книга "Червоні троянди"





Михайло Івасюк




У сусідній кімнаті експонується одяг Володимира, а також особисті речі, якими той користувався за життя: запонки, люлька, парфуми з гілочкою лаванди (музикант обожнював її запах авт.)

Минулого року у музеї презентували виставку присвячену стилю Володимира Івасюка, де показали частину його гардеробу.

Ми писали: "Це була частина його патріотизму". Як одягався Івасюк та чому це було небезпечно









Родзинкою цієї кімнати є розкішна колекція платівок. По центру стоїть стіл, а навпроти - старий телевізор.

Попередньо згадане фортепіано, розташоване в наступній кімнаті. Біля нього завжди стоїть троянда. Раніше воно часто звучало у стінах будинку на музичних вечорах, та з часом інструмент стало все важче налаштовувати, тому він перетворився на ще один мовчазний експонат.



Також тут можна побачити журнальний столик, де лежить напіввідкрита пачка цигарок Володимира. На стінах - фотографії з подорожей: гори, море, за кордон…





Володимир Івасюк захоплювався фотографією. Тому у кімнаті навпроти шафа, у якій лежить фотоапарат, плівка, та інші необхідні інструменти.





Мало хто знає, але музикант полюбляв малювати. У музеї представлені його роботи створені як в дитинстві, так і в старшому віці.

Кожну експозицію доповнюють подарунки друзів та роботи різних митців.

Так, сьогодні, у виставковій залі експонуються роботи львівської мисткині Марії Гупало. На виставці "Пісня буде поміж нас" представлено витинанки, виконані в тематичному стилі найвідоміших пісень Івасюка.





"Нашому синові Володькові, нашій гордості, вдень його 25-річчя від тата й мами"









Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад